s35

Strefa logowania
Polskiopen


Technika Filmu w S35

« powrót

Korekcja Barwna

Staramy się rejestrować obraz z możliwie największą rozpiętością tonalną, która w procesie postprodukcji i koloryzacji umożliwia nam nadanie odpowiedniego ostatecznego wyglądu filmu. Co najważniejsze daje nam później możliwość dużej korekcji materiału.

 

W procesie korekcji barwnej ustalamy nasycenie kolorów, kontrast, przesunięcie barwy, naświetlenie.

Często widziany przez Klienta obraz rejestrowany jest  blady, płaski, nieatrakcyjny, pozbawiony wyrazistości i koloru. Dlatego staramy się nie przekazywać klientom do oceny zdjęć pozbawionych procesu korekcji barwnej. Korekta jest kluczowym elementem produkcji i dopiero materiał obrobiony może podlegać ocenie.

Dopiero po procesie postprodukcji kolorystycznej zarejestrowany obraz nabiera cech właściwych dla danego projektu. Jeden Klient będzie chciał obraz mało kontrastowy i pastelowy, inny klient wręcz przeciwnie kontrastowy i nasycony barwą. 

Rejestrując obraz w dużej rozpiętości tonalnej umożliwiamy wybranie stylistyki już po wykonaniu zdjęć. Lepiej tak, niż ponownie rejestrować wszystkie ujęcia z innymi ustawieniami sprzętu. Oszczędność czasu to oszczędność pieniędzy Klienta.

 

Skontaktuj się: +48 508 06 70 70 lub 505 323 544